(0272) 222 2322

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Hakkımızda

İş sağlığı ve güvenliği istatistikleri bakımından çok yüz güldürücü bir noktada bulunmayan ülkemizde, son yıllarda iş kazalarını önleme ve meslek hastalıklarından korunma konusunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. 2012 yılı Haziran ayında çıkan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı yönetmelikleri bu çalışmaların somut bir ürünüdür.
 
Bu alandaki yasal mevzuat, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) adı verilen kuruluşları sistemin omurgası haline getirmiş ve kısa bir süre içerisinde ülkenin genelinde çok sayıda OSGB kurulmuştur. Ne yazık ki bu hızlı niceliksel artışın sağlıklı bir sektörel gelişme olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu alanda etik ilkelere saygılı, hizmet kalitesini ön planda tutan profesyoneller tarafından kurulan OSGB’ler olduğu gibi; kar elde etmeyi önceleyen, iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı, alakasız girişimciler tarafından kurulan çok sayıda OSGB de vardır.
 
Bu alanda yıllardır hizmet veren birçok iş sağlığı profesyoneli gibi UMUT OSGB kurucuları da hızla artan OSGB’leri kimi zaman kaygıyla takip ederken, bir yandan da sistem içerisindeki yerlerini ve önemini kabul etmektedir.
 
Geldiğimiz noktada; çalışan sağlığını önceleyen, verilen hizmetin kalite ve niteliğine önem veren, işverenleri doğru bilgilendiren, etik değerleri vazgeçilmez kabul eden bir anlayışın temel ekseninde yer aldığı OSGB’lerin sistemin önemli bir parçası olacağını ve ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin gelişmesine katkısı olacağına inanıyoruz.
 
 
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından UMUT Çevre ve İş Güvenliği Eğitim Sağlık Hiz. Tic. Ltd. Şti.  olarak tescillenen şirketimiz, temeline insan sağlığını alan anlayışıyla hizmetlerine başlamıştır.

ebultenE-BÜLTEN

E-Bülten’e kayıt olun, fırsatları ve indirimleri kaçırmayın.

AFYON UMUT OSGB

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2017 © Afyon Umut OSGB Tüm Hakları Saklıdır.