Kütahya OSGB Hizmetleri

İş sağlığı ve güvenliği artık ülkemizde daha önemli bir hale gelmiştir. İşyerlerinde yaşanan çeşitli kazalar nedeniyle pek çok işçi ciddi sorunlarla karşı karşıya gelmiştir. İşçilerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışması için bazı yasal düzenlemeler yapılmıştır. Yapılan bu yasal düzenlemeler sayesinde artık her işyerinde sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı bulunmak zorundadır.

Son yıllarda artan iş kazaları nedeniyle hem işçi hem de işveren bazı problemlerle karşı karşıya kalmıştır. Yaşanan bu problemler arasında can kaybı, mal kaybı, maddi ve manevi kayıp görülmüştür. İşyerlerinde daha güvenilir çalışma ortamının sağlanması için iş güvenliği uzmanları hizmet vermektedir. İş güvenliği uzmanlarının yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar bulunur.

Uzmanlar bu sorumlulukları yerine getirerek işyerinde daha güvenilir çalışma ortamı sağlar. İş güvenliği uzmanlarına eşlik eden işyeri sağlık personeli de işyerinde daha sağlıklı çalışma ortamı sağlar. Çalışanlar meslek hastalıkları hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Bu nedenle meslek hastalıklarının görülmesi de son yıllarda giderek artmıştır. Meslek hastalıkları hakkında çalışanlara bilgi verilir. Bu sayede çalışanlar aldığı önlemlerle meslek hastalıklarının önüne geçebilir. Kütahya OSGB alanında verdiğimiz hizmetle işyerlerinde işyeri sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı sağlamaktayız.

Kütahya OSGB İşyeri Sağlık Personeli Nedir?

Kütahya OSGB alanında hizmet veren kliniğimiz Umut OSGB, işyerlerinde daha sağlıklı çalışma ortamı sağlamak adına işyeri sağlık personeli desteği veriyor. Sağlık personelleri arasında işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi yer alıyor. Hekim ve hemşire sayesinde işyeri koşullarının sağlığa uygunluğu denetleniyor. Eğer işyerinde sağlığa uygun koşullar sağlanmıyorsa gerekli önlemler alınarak işyerinin sağlığa uygunluğu sağlanıyor.

İşyerinde hem hekim hem de hemşire olması isteniyorsa o işyerinde görevli hekim ve hemşire birlikte hareket ederek çalışmalıdır. İşyeri hekimi ve hemşiresi sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmekle yükümlüdür. Kliniğimizde sorumluluklarının bilincinde hekim ve hemşireler bulunmaktadır. Hekim ve hemşireler işyerinin hijyen kuralları kapsamında çalışıp çalışmadığını denetler. Sağlığa uygun koşulları sağlar ve rapor oluşturur. İş kazaları ve meslek hastalıkları hakkında çalışanları ve işvereni bilgilendirir. Gerekli tüm önlemleri alır ve sağlığa uygun çalışma ortamını sağlar.

Kütahya OSGB İş Güvenliği Uzmanı Nedir?

Kütahya OSGB alanında hizmet veren firmamız iş güvenliği uzmanının işyerinde görevlendirilmesini sağlar. Firmamızda görevli uzmanların yerine getirmesi gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Bu sorumluluklar:

  • İşyerini denetlemek 
  • İşyeri kazalarını tespit etmek
  • Tespit edilen kazalar hakkında işvereni ve çalışanları bilgilendirmek 
  • İş kazalarını önlemek için gerekli tedbirleri almak 
  • Bu tedbirlerle çalışanları bilgilendirmek 
  • Düzenli kontroller yaparak işyerinin güvenliğini denetlemek 
  • Yapılan her işlemi rapor etmek 
  • İşverene ve çalışana rehberlik etmek

Umut OSGB kliniğimizde görevli iş güvenliği uzmanlarımız sorumluluklarının bilincindedir. Tüm görevleri eksiksiz yerine getiren uzmanlarımız tecrübe sahibi kişilerdir. Uzmanlarımız aynı zamanda işyerinin hizmet verdiği sektörde birikim sahibidir.