Konya OSGB Hizmetleri

Umut OSGB kliniği olarak Konya’da hizmet veriyoruz. Bilindiği üzere OSGB, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi anlamına gelir. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri yönetmeliği ile tanımlanan OSGB, herhangi bir işyerinde en az 1 işçi dahi çalışıyorsa o işyerinde işyeri hekiminin ve iş güvenliği uzmanının bulunmasını sağlar. Bizler de Konya OSGB alanında tecrübe sahibi uzmanlarımızla işyerlerine destek vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliği ülkemizde oldukça önemlidir. Farklı sektörlerde hizmet veren işyerleri bulunur. Bu işyerlerinde sağlıklı ve güvenilir çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekir. İşyeri sahipleri sorumluluklarının fazla olması nedeniyle bu tedbirleri göz ardı edebilir, gerekli dikkati gösteremeyebilir. Bu gibi durumlarda işyerinde can ve mal güvenliğinin korunması, olası aksiliklerin önüne geçilmesi için işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı destek vermektedir. İşyerinde görev alacak sağlık personelleri o işyerinde çalışan işçilerin daha güvenilir koşullarda çalışmasına yardımcı olur. İş güvenliği uzmanı sayesinde işyerinde tüm güvenlik önlemleri alınır, çeşitli denetlemelerle işyeri güvenliği kontrol altında tutulur.

Konya OSGB Firmaları

Konya OSGB firmaları arasında doğru firma seçimi oldukça önemlidir. Tercih edilen işyeri sağlık görevlileri ve iş güvenliği uzmanları mutlaka tecrübe sahibi olmalı, işini büyük bir dikkatle gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde sağlık görevlileri ve uzmanları da sorumluluklarını yerine getiremez ve bazı aksiliklerin yaşanmasına neden olur. Herhangi bir aksiliğin yaşanmaması adına firma seçimi doğru yapılmalıdır. Umut OSGB ailesi olarak bizler tecrübe sahibi, sorumluluklarının bilincinde ekibimizle hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmet doğrultusunda;

    • İşyeri güvenliği uzmanı hizmeti,
    • İşyeri hekimi hizmeti,
    • İşyeri sağlık personeli hizmeti, 
    • Elektrik ve topraklama kontrolleri gibi farklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Konya OSGB Avantajları

Konya OSGB alanında hizmet veren kliniğimiz geniş kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Kliniğimizde eğitimini başarıyla tamamlamış, tecrübe sahibi çalışma arkadaşlarımız görev alıyor. İşyerlerinde ihtiyaç duyulan sağlık personellerinin güvenle temin edilmesini sağlıyoruz. Günümüzde yasal düzenlemelerle artık her işyerinde işyeri hekimine ve iş güvenliği uzmanına ihtiyaç duyuluyor. İşyeri hekiminin ve iş güvenliği uzmanının temel görevi işyerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamını sağlamaktır. Bunun için alınması gereken bazı tedbirler, yapılması gereken bazı uygulamalar ve yerine getirilmesi gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır.

İş güvenliği uzmanları işyerlerinde gerekli tüm önlemleri alır ve düzenli olarak kontrolleri yapar. Yapılan kontroller rapor edilir. İş güvenliği uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin işçileri bilgilendirmesi gerekir. İşyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın sağlanması için işçilerin de eğitimden geçmesi, bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu sayede işçiler de alması gereken önlemleri alır, daha dikkatli hareket eder. Uzman kadromuz geniş kapsamlı hizmet sunarak çalışmaktadır. İhtiyaç ve isteklerinize en doğru çözümleri sunmak adına kliniğimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Sizler de işyerlerinizde güvenilir, tecrübeli ve sorumluluk sahibi görevliler için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.