Hakkımızda

İş sağlığı ve güvenliği hem ülkemiz hem de Dünya için çok önemlidir. Sağlıklı ve güvenli iş alanlarının oluşturulabilmesi için dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta bulunmaktadır. Özellikle de son yıllarda da artan iş kazaları ve meslek hastalıklarına yakalanan kişilerin sayıları göz önüne alındığında da hayatımızdaki yerinin önemi net bir şekilde görülmektedir.

Türkiye’de 6331 sayılı İş Güvenliği ve Sağlığı kanunu 2012 yılında çıkarılarak uygulanmaya başlanmıştır. Başta inşaat, maden olmak üzere çok sayıda sektör hakkında da önemli maddeler bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki önceden alınan her önlem büyük bir kazanın meydana gelmesini önlemeye yetmektedir.

Bu noktada ise Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yani OSGB devreye girmektedir. Yasal mevzuat incelendiği zamanda OSGB kuruluşlarının bu sistemin ana omurgasını meydana getirmektedir. İş sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda ise çok fazla OSGB kuruluşu bulunmaktadır. Umut OSGB olarak sizlere bu alanda kaliteli ve güvenilir bir hizmet ile buluşturmaktayız. Amacımız işimizi en iyi şekilde yapabilmek ve iş kazalarını en alt seviyeye indirebilmektir.

Her sektörün büyük ya da küçük fark etmeksizin riskler içermektedir. Bu riskler ise can kaybına ya da çalışanların hayatlarını olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Herkesin güvenli ve her yönden uygun koşullara ait olan bir yerde çalışabilmesi için alanında uzman kadromuz ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren etik değerlerden vazgeçmeyen hizmet ilkelerimiz ile çalışma ortamlarının iş sağlığı ve güvenliği açısından inceleyerek çözüm önerilerimizi sunmaktayız. Ayrıca çok yakından da takip ederek olası sorunlara karşı da gerekli bütün tedbirlerin alınmasını sağlayarak önlem almış olmaktayız.

Her kazanın gerçekleşmesini engelleyebilmek mümkündür. Bunun için az, orta ya da yüksek tehlikeli olan bir alan olması fark etmeksizin her şey titiz ve dikkatli bir şekilde incelenerek değerlendirilmektedir. Her bir risk için alınabilecek önlem seçenekleri oluşturulmaktadır. En iyi şekilde nasıl uygulanır sorusunun da yanıtını bularak hazırlanan plan hayata geçirilmektedir. Böylelikle iş kazaları ya da meslek hastalıklarında meydana gelmesi azalmış olmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği söz konusu olduğunda hem alana hem de çalışan grubuna göre bakış açıları, sorunlar, riskler ve çözümlerde değişiklik göstermektedir. Bu neden ile saha çalışmasının yapılması ve her şeyin sahada takip edilmesi kritik bir öneme sahiptir. Uzmanlarımız ilk önce saha araştırması ile başlamaktadır. Alanın dinamikleri belirlenerek detaylı bir şekilde incelenmektedir. Hizmetimizin kalitesinin sırrı da bu noktada gizlidir.

Firmamız olarak ülkemizin geleceği ve dünyanın geleceği için çalışmaktayız. Çalışmaya da devam edeceğiz. Yasanın bütün yükümlülüklerini en iyi şekilde hayata geçirebilmek ve sizlerin yaşadığı sorunları ortadan kaldırabilmek içinde çalışmaya devam edeceğiz.

Umut OSGB Hizmetleri Nelerdir?

Sizlere sunduğumuz hizmet yelpazemiz içerisinde OSGB, iş sağlığı ve güvenliği, iş yeri hekimliği ve risk değerlendirme yer almaktadır. Yasa gereği OSGB hizmeti alınması zorunludur. Sadece yasal bir sorumluluk olarak düşünülmemelidir. İçerisinde çok fazla detay yer aldığı için en doğru iş sağlığı ve güvenliği planın oluşturulması için bu alanda hizmet veren bir firma tercih edilmez ise;

·         Plan gereken bütün özelliklere sahip olmayabilir.

·         Risklerin analiz edilerek plan yapılması ise çok uzun zaman alabilir.

·         Ayrıca ekonomik olarak da daha masraflı olabilir.

Zaman, maliyet ve iyi bir planın oluşturulması açısından firmamız aradığınız çözümün adresi konumunda yer almaktadır. Bir kuruluşun sahip olması gereken bütün niteliklerde yerine getirilmiş olmaktadır. Bunun yanında takip edilmesi gereken sistemler ve organizasyonlarda da sorun yaşanması ihtimali de oldukça düşük olmaktadır.

Yasa işverenlere iki seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler ise;

·         İşletmenin içerisinde bu birimin kurulması

·         OSGB yetkisi verilen bir kuruluştan hizmet alınması

olarak belirtilmektedir. Tecrübe isteyen bir alan olması ve yeni kurulacak bir birimin kurulumun maliyeti açısından da firmamız sizin çözüm ortağınızdır. Yapmanız gereken ise sadece bizim ile iletişime geçmektir. İş yeri hekimliği hizmetimiz kapsamında ise bu alanda danışmanlık yapmak, çalışan herkesin girişlerde ve düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapılması, sağlık konusu ve yapılması gerekenler hakkında bilgi vermek, gözetimin ve denetimin sağlanması başta olmak üzere hijyenin sağlanması ve yıllık çalışma planı hazırlanana kadar hizmet yelpazesi çok geniştir.

Her sektörün ve çağımızın en büyük yardımcısı olan risk değerlendirme hizmetimiz ile çalışma alanında da ya da firmanızın karşı karşıya kaldığı riskleri öğrenebilirsiniz. Kadromuzda yer alan uzmanlarımız farklı farklı sektörler için sayısız risk değerlendirmesi yapmışlardır. Bu alanda sahip oldukları tecrübe ile sizleri yönlendirerek alınması gereken tedbirler hakkında da ayrıntılı bilgi verilmektedir. Risklerde kendi içerisinde derecelendirilmektedir. Bazıları az riskli bazıları ise çok riskli olabilmektedir. Bu analizin bir uzman tarafından yapılmasının sağladığı en büyük avantaj ise fark edilmeyen risklerin ortaya çıkması olmaktadır.

Bu hizmeti verem çok sayıda firma bulunmaktadır. Hizmeti aldığınız yer ya da bu çalışmayı yapacak uzmanında bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Umut OSGB Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmayı düşünüyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi sektör ve iş kolu olmaksızın uzmanlarımız sizlerden genel bir bilgi almaktadır. Sonrasında ise her şey çok dikkatli bir şekilde değerlendirilerek elde edilen veriler sizler ile paylaşılmaktadır. Sadece bir telefon mesafesinde yer almaktayız. Aklınıza takılan noktaları sormak ve süreç hakkında bilgi almak için bir telefon kadar uzakta olduğumuzu unutmayın.

Sizlere iş sağlığı ve güvenliği için yardımcı olabilmek ve hizmet ile üretimin daha kolay bir şekilde devam edebilmesi için firmamızı arayabilirsiniz.